Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Iławy
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Miejska Biblioteka Publiczna

Szczegóły informacji

O nas

Informacja ogłoszona dnia 2010-04-07 13:40:59 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie jest ogólnodostępną placówką upowszechniania kultury. Prawo do bezpłatnego wypożyczania książek z Biblioteki mają wszyscy mieszkańcy Powiatu Iławskiego, szczegółowe zasady korzystania z materiałów bibliotecznych określają regulaminy znajdujące się w każdej placówce.

Zbiory biblioteki tworzą: książki i czasopisma, które są systematycznie uzupełniane nowościami wydawniczymi. 

Bogatym księgozbiorem popularnonaukowym oraz prasą codzienną i specjalistyczną dysponuje Czytelnia Ogólna, w której można także skorzystać z odpłatnych usług kserograficznych.

Oddział dla Dzieci ma w swoich zbiorach literaturę piękną, książki popularnonaukowe i duży wybór czasopism. Wszystkie zbiory dostosowane są dla najmłodszych czytelników. Na miejscu można także skorzystać z odpłatnych usług drukowania na kolorowej drukarce laserowej oraz skanera. 

Wypożyczalnia dla Dorosłych posiada  ponad 60  tysięczny księgozbiór literatury pięknej i popularnonaukowej. Pracownicy działu służą profesjonalną pomocą przy wyszukiwaniu książek, które pozwalają miło i kulturalnie spędzić czas oraz pogłębić wiedzę. 

Filia Nr 2 swoim użytkownikom oferuje  książki z literatury pięknej, popularnonaukowe, księgozbiór podręczny oraz czytelnie prasy. Doskonale dobrany księgozbiór oraz niepowtarzalna atmosfera małej biblioteki, przyciąga co roku ponad 1,5 tys. użytkowników. 

Pracownia komputerowa, pozwala znaleźć się bliżej świata, dzięki dziewięciu  stanowiskom komputerowym. Na miejscu można skorzystać nie tylko z przeglądania stron internetowych ale także nauczyć się obsługi programów komputerowych. 

Każdego roku z Biblioteki korzysta ponad 7 tysięcy zarejestrowanych czytelników, którzy bywają u nas prawie 36  tys. razy w ciągu roku. Odwiedzający nas użytkownicy dokonują rocznie około 100 tysięcy wypożyczeń, otrzymują ponad 2 tys. informacji oraz korzystają z 70 zaprenumerowanych czasopism  10 000 razy rocznie.

Każdy klient biblioteki może w naszych oddziałach miło spędzić czas, korzystając ze zbiorów, szukając informacji lub uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych, wycieczkach i  imprezach kulturalnych. 

W naszej pracy najważniejszy jest użytkownik, który jest obsługiwany przez profesjonalnie przygotowaną do tego kadrę. Jesteśmy przyjazną Biblioteką i dla każdego klienta nasze drzwi są otwarte, a są to drzwi, które prowadzą do wiedzy, nauki i relaksu, który pragniemy aby zbliżał się do standardów europejskich. 

Zapraszamy wszystkich serdecznie.
/-/ pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej 
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miasta Iławy
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Kinga Groszkowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2010-04-07
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Kinga Groszkowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2010-04-07 13:40:52
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2010-04-07 13:40:59
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2010-04-07 14:21:10
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2737 raz(y)